Korek w kierunku Szczecina na S3 w rejonie Gorzowa Wlkp. Ruch może być spowolniony przez 10 godzin

Polska
Korek w kierunku Szczecina na S3 w rejonie Gorzowa Wlkp. Ruch może być spowolniony przez 10 godzin
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne

Na odcinku trasy S3 między Skwierzyną a Gorzowem Wlkp. i obwodnicy drugiego z tych miast utworzył się korek w kierunku Szczecina. Jak podała GDDKiA, w sobotę rano miał ok. 5-6 km; kierowcom sugeruje wybieranie tras alternatywnych.

Sytuacja powtarza się w każdy wakacyjny weekend i jest pokłosiem wzmożonego ruchu turystycznego nad morze z południowych regionów. Zator zaczyna tworzyć się na jednojezdniowej obwodnicy Gorzowa Wlkp.

 

Służby drogowe GDDKiA przewidują, że ruch na obwodnicy Gorzowa Wlkp. może być znacznie spowolniony w kierunku Szczecina przez najbliższych 10 godzin. Kierowcom sugerują wybieranie tras alternatywnych.

 

Sugerowana zmiana trasy

 

GDDKiA przekazała, że przy S3 wystawiono tablicę zmiennej treści ostrzegającą o zatorze. Drogowcy radzą, by na węźle Skwierzyna Zachód wjechać na dk 24 w kierunku Kostrzyna nad Odrą, a następnie wjechać na dk 22 na Gorzów Wlkp. i przejechać przez miasto, by wrócić na S3 na węźle Małyszyn.

 

Innym wariantem jest zjechanie na węźle Skwierzyna Zachód na dk 24, kierunek Kostrzyn nad Odrą i po około kilometrze wjechanie na "starą trójkę" w kierunku Gorzowa Wlkp. i tam wrócić na S3 na wspomnianym węźle Małyszyn.

 

Można także wybrać inne trasy, m.in. drogami wojewódzkim nr 159 i 158 oraz krajowymi nr 31 i 23, którymi można dojechać do węzła S3 Myślibórz.

 

Rozbudowa obwodnicy

 

Zachodnia obwodnica Gorzowa Wlkp. - w ciągu S3 - jest rozbudowywana o drugą jezdnię. Prace są mocno zaawansowane, ale nadal nie została otwarta dla ruchu.

 

Mniejsza przepustowość drogi na tym odcinku powoduje podczas letnich weekendów kumulowanie się samochodów z powodu zwężenia drogi. W sobotę z reguły korki tworzą się w kierunku północnym, a w niedzielę, w czasie powrotów z wybrzeża w przeciwnym

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie