Adwokat zasiądzie na ławie oskarżonych za przestępstwo przekupstwa

Polska
Adwokat zasiądzie na ławie oskarżonych za przestępstwo przekupstwa
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Adwokat z Wrocławia Anna D. odpowie za złożenie obietnicy udzielenia korzyści majątkowej asystentce prokuratorskiej z Wydziału Zamiejscowego PK we Wrocławiu, w zamian za informacje nt. postępowania przygotowawczego.

Akt oskarżenia przygotowany przez Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie trafił już do wrocławskiego sądu.

 

Jak poinformowała w piątek Prokuratura Krajowa, adwokat Anna D. z Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu, a także nauczyciel akademicki Uniwersytetu Wrocławskiego została oskarżona o to, że dwukrotnie w 2016 roku złożyła asystentce prokuratorskiej z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu obietnicę korzyści majątkowej w kwocie 200 tys. złotych lub pokrycia kosztów zakupu mieszkania. W zamian asystentka miała udzielić Annie D. informacji dot. prowadzonego postępowania przygotowawczego.

 

Anna D. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa i złożyła wyjaśnienia - poinformowała PK w komunikacie. Grozi jej od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Od maja Anna D. przebywa w areszcie.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie