33-letni mężczyzna miał upić do nieprzytomności 9-latka. Chłopiec jest w szpitalu

Polska
33-letni mężczyzna miał upić do nieprzytomności 9-latka. Chłopiec jest w szpitalu
Polsat News

Dziecko leżące na parkingu przed galerią handlową przy ul. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu zauważyli przechodnie. Chłopiec był nieprzytomny. Natychmiast wezwano policję i pogotowie. Okazało się, że 9-latek jest kompletnie pijany. Został odwieziony karetką do szpitala. Policjanci ustalili, że pił alkohol razem z 33-letnim mieszkańcem Oświęcimia. Mężczyzna usłyszał już zarzut rozpijania małoletniego.

- Chłopiec trafił do szpitala. Jego stan się poprawia. Jednak gdyby nie szybka reakcja mieszkańców Oświęcimia, a następnie błyskawicznie podjęta interwencja policjantów, mogło dojść do tragedii - powiedziała rzecznik oświęcimskiej policji Ilona Domagała.

 

Grożą mu dwa lata więzienia

 

Jak dodała, mężczyzna za rozpijanie dziecka może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

 

Dziecko zauważyli w środę na płycie parkingu przy jednym z oświęcimskich centrów handlowych trzej mieszkańcy Oświęcimia. Zaalarmowali służby ratunkowe.

 

- Najbliżej byli policjanci z oświęcimskiej drogówki, którzy błyskawicznie pojawili się na miejscu. Przejęli chłopca od przechodniów i udzielili mu pierwszej pomocy. Dziecko odzyskało przytomność. Później zabrało je pogotowie - zrelacjonowała policjantka.

 

Sprawą zajmie się sąd dla nieletnich

 

Funkcjonariusze badając sprawę ustalili, że alkohol miał podać dziecku 33-letni oświęcimianin. Mężczyzna nie jest spokrewniony z dzieckiem. Chłopiec był widziany w jego towarzystwie na pobliskich łąkach.

 

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut rozpijania małoletniego. Zastosowano wobec niego dozór policyjny, nie wolno mu też zbliżać się do dziecka.

 

Ilona Domagała poinformowała, że wątpliwości policji wzbudziła też opieka rodziców. - Materiały w tej sprawie zostały przekazane do sądu ds. nieletnich - dodała.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie