"Nie jesteśmy tu po to, żeby robić nachalną propagandę". Schetyna na Przystanku Woodstock

Polska
"Nie jesteśmy tu po to, żeby robić nachalną propagandę". Schetyna na Przystanku Woodstock
PAP/Lech Muszyński

Szef PO Grzegorz Schetyna przejechał na rozpoczynający się w czwartek 23. Przystanek Woodstock. W strefie promocyjnej regionu lubuskiego złożył podpis na symbolicznej tablicy "My, Europejczycy!". Mówił, że jest dumny z festiwalu Woodstock i że takie imprezy trzeba wspierać.

Schetynie towarzyszyła grupa parlamentarzystów PO, m.in. były minister sprawiedliwości Borys Budka i b. minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, a także samorządowcy, m.in. z marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

 

Lider PO powiedział, że festiwal, mimo swojej historii, ma ostatnio kłopoty. - Chciałem podkreślić, że on jest ważnym elementem większej całości, takiej obecności Polski w Europie. Ma swoją historię, swojego lidera, twórcę - Jurka Owsiaka i ma także niechętne spojrzenie MSWiA i polskiego rządu - dodał szef PO.

 

- Dlatego tu jesteśmy, żeby podkreślić, że to jest dobra zabawa, ważne spotkanie. Jesteśmy dumni z tego festiwalu - zaznaczył polityk. Zadeklarował, że Platforma chce wspierać uczestników Przystanku Woodstock, by mogli przyjeżdżać do Kostrzyna i bawić się. - Organizatorom takich imprez trzeba pomagać, a nie przeszkadzać - przekonywał lider Platformy.

 

Marszałek Polak mówiła z kolei, że tablica z hasłem "My, Europejczycy!" jest potwierdzeniem tego, że Polska jest w Europie i że Polacy chcą w niej być. Zachęcała wszystkich przez megafon, by składali na niej swe podpisy. Jako pierwsi uczynili to politycy Platformy.

 

Nie było Owsiaka

 

Według zapowiedzi biura prasowego PO, wraz ze Schetyną tablicę podpisać miał Jerzy Owsiak. Szefa WOŚP nie było jednak. Pytany o przyczyny jego nieobecności, lider PO odparł: "nie wiem, ma może swój scenariusz. My się umawialiśmy tutaj z samorządowcami lubuskimi i jesteśmy razem tutaj. Zapowiadaliśmy to od tygodnia".

 

Na pytanie, czy łączenie zabawy i muzyki z polityką jest dobrym pomysłem, szef PO zapewnił: "to nie jest tak, że jesteśmy tu po to, żeby przemawiać ze sceny, czy żeby robić nachalną propagandę. - To trzeba bardzo dobrze rozdzielać, bardzo konsekwentnie. Ludzie nie lubią, jeśli ktoś im narzuca pewne rzeczy. My tutaj jesteśmy, żeby być ze sobą, żeby rozmawiać i jesteśmy otwarci, mamy Klub Obywatelski. Nie ma żadnego nacisku i narzucania się, bo nie powinno być. To jest czas wakacji, czas muzyki, niech zwycięża dobry nastrój - podkreślił Schetyna.

 

Spotkanie Klubu Obywatelskiego Platformy, z udziałem m.in. szefa Platformy, zaplanowano na godz. 15.30. Odbędzie się w Strefie Lubuskiej (Strefie Wolnego Mikrofonu) Przystanku Woodstock.

 

Kilkaset tysięcy uczestników

 

W czwartek w Kostrzynie nad Odrą rozpocznie się 23. Przystanek Woodstock - jeden z największych festiwali muzycznych w Europie gromadzący co roku po kilkaset tysięcy uczestników. Impreza wystartuje oficjalnie o godz. 15 i potrwa do nocy z soboty na niedzielę. W granicznym Kostrzynie nad Odrą na Ziemi Lubuskiej odbywa się po raz 14.

 

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Jak zapewnia WOŚP Przystanek Woodstock nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych podczas Finału.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie