"Zarzucanie sieci na Donalda Tuska" - Tomasz Lenz o działaniach prokuratury wobec byłego premiera

Polska

Poseł PO Tomasz Lenz w programie "Tak czy Nie" sugerował, że Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro wywierają naciski na prokuraturę, aby nękać Tuska. Były opozycjonista Andrzej Celiński stwierdził natomiast, że nie ma na to żadnego dowodu. Wcześniej prezes PiS, odnosząc się do przesłuchania b. premiera, w wypowiedzi dla TV Trwam News stwierdził, że szef Rady Europejskiej "ma się czego obawiać".

Tusk był przesłuchiwany w związku ze śledztwem dotyczącym niedopełnienia w kwietniu 2010 roku obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, w tym ówczesnych prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

Miało ono polegać na tym, że nie uczestniczyli na terenie Federacji Rosyjskiej w sekcjach 95 ofiar katastrofy smoleńskiej ani nie wnioskowali o dopuszczenie do tych sekcji.

 

"Prokuratura nie unika nacisków"

 

- To jest zarzucanie sieci na Donalda Tuska, ściąganie do kraju, nękanie różnego rodzaju przesłuchaniami. On (Jarosław Kaczyński-red.) siedzi na Nowogrodzkiej w siedzibie PiS gdzie odbywa się chyba cały czas narada, w jaki sposób ma pracować prokuratura "niezależna" i tego Tuska nękać - powiedział Lenz.

 

Dodał, że prokuratura, która bezpośrednio podlega ministrowi Ziobro "w tym momencie, no niestety nie może uniknąć i pewnie nie unika różnego rodzaju presji i nacisków, które minister Ziobro na prokuraturę wywołuje".

 

Zdaniem Andrzeja Celińskiego, Jarosław Kaczyński nie ma prawa wiedzieć, bez zgody prokuratora, jaki jest przebieg postępowania prokuratorskiego. - Albo szaleństwo - nie wie o czym mówi, albo przestępstwo - stwierdził. Dodał jednak, że nie ma na to żadnego dowodu.

 

Wyniki głosowania

 

W naszej sondzie zadaliśmy pytanie: czy przesłuchanie Donalda Tuska to element walki politycznej?
  

Odpowiedzi "Tak" udzieliło 77,1 proc. głosujących, "Nie" odpowiedziało 22,9 proc.


Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

paw/luq/paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze