Dwóch Algierczyków podejrzanych o molestowanie 14-latki na szkolnym boisku w Gdyni

Polska

Obaj mężczyźni, szkolący się w Akademii Morskiej w Gdyni, zostali zatrzymani, a prokuratura postawiła im zarzuty molestowania niepełnosprawnej umysłowo dziewczynki. Zdarzenie mieli filmować telefonem. Świadkiem był młodszy brat dziewczynki, który opowiedział o tym mamie. Kobieta natychmiast zawiadomiła policję. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

Do molestowania 14-latki miało dojść w niedzielny wieczór na boisku szkolnym przy ul. Kołobrzeskiej, w pobliżu miejsca zamieszkania dziewczynki. Sprawcy mieli m.in. obnażać i dotykać nastolatkę oraz nagrywać to telefonem.
 
Nie przyznali się
 
- Czynności operacyjne policji doprowadziły do zatrzymania dwóch osób podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa już kolejnego dnia - powiedział Polsat News podkom. Krzysztof Kuśmierczyk, rzecznik gdyńskiej policji.
 
- Podejrzani usłyszeli zarzuty o charakterze seksualnym w stosunku do małoletniej poniżej 15. roku życia. Zostali przesłuchani przez prokuratora. Nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw - powiedziała prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
 
Mieli pływać na żaglowcu Marynarki Wojennej
 
Sąd zdecydował w środę o ich tymczasowym aresztowaniu. Jednego z nich na miesiąc, drugiego na trzy miesiące. Grozi im do 12 lat więzienia.
 
Obaj obywatele Algierii szkolą się w Gdyni od lutego. Mają być częścią załogi żaglowca budowanego dla algierskiej Marynarki Wojennej, którym mieli wrócić do kraju.
 
Według świadków, obaj mężczyźni już wcześniej kilkukrotnie byli w okolicy boiska i zaczepiali dzieci.
 
polsatnews.pl
paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie