Ciężarówka przeładowana o ponad 15 ton. Z zepsutymi hamulcami

Polska
Ciężarówka przeładowana o ponad 15 ton. Z zepsutymi hamulcami
WITD Radom

Trzyosiowy samochód ciężarowy z dwuosiową przyczepą zatrzymali inspektorzy transportu drogowego na ul. Kieleckiej w Radomiu. Zatrzymanym zestawem pojazdów przewożono 4 zbiorniki betonowe na nieczystości. Miały trafić z jednej z podradomskich miejscowości do Jaworzna. Gdy zważono ciężarówkę z przyczepą na pobliskim punkcie kontroli wagowej, okazało się, że kierowca załadował o 15 ton za dużo.

Inspektorzy, którzy w sobotę pół godziny po północy zatrzymali kierowcę ciężarówki, od razu nabrali podejrzeń dotyczących ładunku. Pojazd z przyczepą skierowany został do pobliskiego punktu kontroli wagowej przy ul. NSZZ "Solidarność" w Radomiu.


Wynik ważenia, po odjęciu błędów pomiarowych, wykazał przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów oraz przekroczenie nacisków na podwójnej osi napędowej pojazdu.

 

Ciężarówka i przyczepa ważyły łącznie 55,4 tony, zaś ciężarówka wywierała nacisk 24,5 ton na podwójnej osi napędowej. Przewoźnik przekroczył dopuszczalną masę całkowitą zespołu pojazdów o 15,4 tony, a obciążenie podwójnej osi napędowej samochodu o 6,5 tony.

 

 

Nieszczelny układ pneumatyczny, awaria ABS


Przedsiębiorca, który był zarazem kierującym, został ukarany mandatem 500 zł i wszczęto wobec niego postępowanie administracyjne. Grozi mu kara finansowa w wysokości 15 tys. zł.


Ponadto inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne samochodu ciężarowego i naczepy z uwagi na nieszczelny układ pneumatyczny oraz awarię układu hamulcowego (ABS).


polsatnews.pl

grz/hlk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie