Burza przewróciła drzewo na namiot. W środku były dzieci. Nie żyje 15-letni chłopiec

Świat
Burza przewróciła drzewo na namiot. W środku były dzieci. Nie żyje 15-letni chłopiec
PAP/EPA/Martin Eckert

15-letni chłopak zginął, a trzech jego kolegów zostało rannych, gdy podczas nocnej burzy na ich namiot upadło 30-metrowe drzewo - poinformowała w środę policja w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia na południowym zachodzie Niemiec.

Na podstawie wstępnych ustaleń policja zakłada, że drzewo przewróciło się nad ranem w środę pod wpływem silnych porywów wiatru. Nie stwierdzono oznak świadczących o uderzeniu pioruna.

 

Ciężko ranny został 14-letni chłopak, jednak lekarze oceniają, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostali poszkodowani to chłopcy w wieku 13 i 14 lat. Początkowo policja informowała o czterech rannych osobach.

 

Jak pisze agencja dpa, ofiary należały do 21-osobowej grupy ze Stuttgartu, złożonej z czterech pełnoletnich opiekunów oraz nastolatków w wieku 13-16 lat, która podczas wycieczki pieszej postanowiła rozbić namiot i przenocować na placu zabaw niedaleko Rickenbach przy granicy ze Szwajcarią.

 

Jedna część grupy miała spędzić noc w namiocie, a druga w pobliskim szałasie. Szczegóły dotyczące tego zdarzenia są wciąż ustalane - zastrzegł rzecznik policji.

 

W czasie, gdy doszło do tragedii, w regionie przechodziły gwałtowne burze. W odległości zaledwie 14 km od Rickenbach odnotowano wiatr wiejący z prędkością 110 kilometrów na godzinę. Według meteorologów szczególnie trudne warunki panowały między godziną 2 a 3 w nocy.

 

 

PAP, polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie