Udawali angielskich budowlańców w Holandii. Okradli staruszkę na kilkadziesiąt tysięcy euro

Polska
Udawali angielskich budowlańców w Holandii. Okradli staruszkę na kilkadziesiąt tysięcy euro
Pixabay/jarmoluk

Trzech Polaków w wieku 18, 24 i 30 lat, podawało się za budowlańców z Wielkiej Brytanii. Przez cztery tygodnie udawali, że naprawiają mieszkanie 78-letniej kobiety z holenderskiego Amstelveen. Ich usługi miały być znacznie tańsze od tych wykonywanych przez Holendrów. Polacy jednak wysoko wyceniali swoją pracę, której… nie wykonywali.

W Amstelveen i Amsterdamie notorycznie spotyka się oszustów, którzy podają się za brytyjskich pracowników budowlanych - informuje holenderska policja. Jak dodaje, działają oni według znanej już funkcjonariuszom metody.

 

Oszuści pukają do drzwi i oferują swoje usługi, takie jak czyszczenie lub renowacja dachu, czy też różne prace w ogrodzie za bardzo niską cenę. Gdy przychodzi jednak do rozliczenia, praca nie jest dokładnie wykonana, a ceny za usługi są zawyżone.

 

Zostali aresztowani

 

Z takim oszustwem miała do czynienia 78-letnia mieszkanka Amstelveen. Trzech Polaków naciągnęło ją na kilkadziesiąt tysięcy euro.

 

Kobieta zawiadomiła policję, mężczyźni trafili do aresztu.

 

Holenderska policja, publikując informację o zdarzeniu, ostrzega przed oszustami. Zaleca, by nie ufać osobom, które spontanicznie zgłaszają się z propozycją wykonania jakiejkolwiek usługi. "Jeśli potrzebujesz napraw w swoim domu, zgłoś się do znanej firmy budowlanej" - podaje.

 

polsatnews.pl

mr/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze