Plażowicze i ratownicy utworzyli "łańcuch życia". Szukali w morzu zaginionego 6-latka

Polska

Kilkadziesiąt osób w Międzyzdrojach (Zachodniopomorskie) trzymając się za ręce szukało w wodzie 6-letniego chłopca. Bawiące się dziecko "zniknęło" mamie z oczu. Akcję poszukiwawczą nagrał reporter lokalnego portalu.

W poniedziałek ok. godz. 15 do ratowników w Międzyzdrojach podbiegła kobieta, która nie mogła znaleźć syna. Ostatni raz widziała go bawiącego się w morzu.

 

- W takich sytuacjach liczy się czas, ważna jest każda sekunda - powiedział polsatnews.pl Mateusz Bobek z zachodniopomorskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który nadzorował akcję ratowniczą.

 

WOPR-owcy zaangażowali do akcji poszukiwawczej plażowiczów. Przez głośnik poprosili, aby chętni weszli do wody, złapali się za ręce i tak szli "ławą" krok za krokiem.

 

- Dzięki temu jest większa szansa, że uda nam się w miarę szybko zlokalizować zaginioną osobę - powiedział Bobek. Jak dodał, dzięki takiemu "łańcuchowi życia" sprawdzany jest centymetr po centymetrze morza przy linii brzegowej.

 

Ratownicy na motorówkach

 

Łańcuch utworzyło około dwudziestu ratowników oraz kilkudziesięciu plażowiczów. Wszystko nagrał dziennikarz portalu naszemiastomiedzyzdroje.com.pl.

 

Trzymając się za ręce turyści przyglądali się dnu morza poszukując 6-latka. W tym czasie kilku innych ratowników szukało chłopca dalej od brzegu.

 

Po kilku minutach akcję przerwano, bo sześciolatek się odnalazł. Okazało się, że bawił się w innej części plaży.

 

Uratował córkę, sam utonął

 

Do bardzo podobnej sytuacji doszło w Międzyzdrojach niecałą godzinę później. Tym razem jednak zaginął 60-letni mężczyzna. Także w tym przypadku po kilku minutach poszukiwań odnaleziono go na innej części plaży.

 

W poniedziałek w Krynicy Morskiej utonął 45-letni mężczyzna, który uratował swoją 13-letnią córkę. Dziewczynka pływała na dmuchanym materacu. W pewnym momencie fala przewróciła materac, a 13-latka znalazła się pod wodą.

 

Na pomoc tonącej ruszyli plażowicze, wśród nich jej ojciec. To on pierwszy dotarł do dziewczynki i pomógł jej wydostać się na brzeg. Nagle jednak zniknął pod wodą. Bezskutecznie szukali go plażowicze i ratownicy. Ciało mężczyzny po kilku godzinach wyrzuciło morze.

 

polsatnews.pl, naszemiastomiedzyzdroje.com.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie