Znęcali się nad rekinem, ciągnąc go za motorówką

Świat
Znęcali się nad rekinem, ciągnąc go za motorówką
YouTube/USA Today

Rozpędzona motorówka, na której znajduje się trzech mężczyzn, ciągnie za sobą walczącego o przetrwanie rekina - nagranie o takiej treści trafiło kilka dni temu do internetu, wywołując oburzenie wśród internautów. Teraz władze amerykańskiej Florydy informują, że zidentyfikowały widocznych na filmie mężczyzn i zastanawiają się nad zaostrzeniem prawa.

- Już prawie nie żyje - skomentował walkę rekina o przeżycie jeden z mężczyzn, którzy pochwalili się w piątek nagraniem w internecie.


Gubernator Florydy Rick Scott nazwał zachowanie mężczyzn nieludzkim. Skierował do agencji Fish and Wildlife Conservation Commission (FWC) list, w którym poprosił o sugestie związane z ewentualnymi zmianami w prawie stanowym. Miałoby ono odstraszyć wszystkich, którzy mogliby w przyszłości pomyśleć o znęcaniu się nad zwierzętami. 

 

"Brak szacunku przygnębiający i zatrważający"


Florida Fish and Wildlife Conservation Commission potwierdziła, że zna już tożsamość trzech mężczyzn. Z uwagi na toczące się śledztwo nie ujawniono jednak ich danych.


"Za wcześnie, by spekulować, do jakich doszło nadużyć, o ile w ogóle jakiekolwiek miały miejsce" - zauważa agencja FWC w komunikacie. Podkreśla jednocześnie, że "brak szacunku dla drogocennych zasobów naturalnych, który widać na nagraniu, jest przygnębiający i zatrważający".

 

 

USA Today

grz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie