"Był naszym kandydatem, jest naszym kandydatem i zobaczymy jak będzie". Karczewski o Dudzie

Polska
"Był naszym kandydatem, jest naszym kandydatem i zobaczymy jak będzie". Karczewski o Dudzie
PAP/Tytus Żmijewski

- Prezydent pracuje nad przepisami dot. Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa, następnie będzie nad nimi pracował parlament, jeśli będą potrzebne jakieś poprawki będziemy je nanosić - stwierdził w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

W ubiegły poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i nowelizacji ustawy o KRS. Jak mówił, kierował się poczuciem odpowiedzialności za polskie państwo. Zapowiedział też przygotowanie własnych projektów, które następnie przedstawi Sejmowi.

 

"Na pewno będziemy w kontakcie z prezydentem"

 

- W tej chwili pan prezydent pisze już ustawy i będziemy te ustawy procedować. Jeśli stwierdzimy, że są potrzebne jakieś poprawki, będziemy je nanosić. Na pewno będziemy w kontakcie z panem prezydentem - powiedział w poniedziałek na antenie Radia Plus marszałek Senatu odnosząc się do prezydenckiego weta.

 

Zdaniem Karczewskiego zmiany w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości są "niezbędne dla zwykłych obywateli, by procesy nie ciągnęły się zbyt długo, by zapadały dobre wyroki, by każdy w Polsce miał poczucie sprawiedliwości".

 

"To nawet nie półmetek"

 

Marszałek Senatu pytany, czy Andrzej Duda nadal jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy w kolejnych wyborach prezydenckich, stwierdził, że za wcześnie o tym mówić.

 

- 6 sierpnia minie dwa lata od zaprzysiężenia pana prezydenta, tak, że to nawet nie półmetek. To za wcześnie na ocenę pana prezydenta Andrzeja Dudy. Był naszym kandydatem, jest naszym kandydatem i zobaczymy jak będzie. Naprawdę jest jeszcze duży okres czasu - powiedział Karczewski.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie