"Będziemy bronić niepublicznych mediów przed zamachem na wolność słowa". Schetyna o dekoncentracji mediów

Polska
"Będziemy bronić niepublicznych mediów przed zamachem na wolność słowa". Schetyna o dekoncentracji mediów
PAP/Marcin Bielecki

Będziemy bronić niepublicznych mediów przed zamachem PiS na wolność słowa - zapowiedział w poniedziałek w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie) szef PO Grzegorz Schetyna, odnosząc się do planów rządu ws. dekoncentracji mediów. - Zrobimy wszystko łącznie z wezwaniem do oporu społecznego - dodał.

Wiceminister kultury Jarosław Sellin zapowiedział w poniedziałek w TOK FM, że projekt ustawy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach zostanie ogłoszony wczesną jesienią. Jak przekonywał, "w kapitalizmie zasada walki z monopolami jest zupełnie naturalna, są specjalne urzędy, które temu służą, żeby takie monopole rozbijać i żeby była większa konkurencja - to też dotyczy mediów, zwłaszcza mediów prasowych, regionalnych i lokalnych".

 

O pracach nad ustawą o dekoncentracji mediów poinformował w czwartek Jarosław Kaczyński podczas wywiadu w TV Trwam.

 

- To bardzo ważna deklaracja, która pokazuje, że po Trybunale Konstytucyjnym, po sądach, po prokuraturze to niezależne media będą częścią naszej wolności, która będzie atakowana przez rząd PiS. Najpierw ustawami, a potem zaborem wolności mediów - powiedział podczas konferencji w Kołobrzegu Grzegorz Schetyna.

 

"Spółki takie jak SKOK, mogą brać udział w przejmowaniu udziałów"

 

Szef Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że jego partia "będzie bronić media przed zamachem, który może polegać na tym, że spółki Skarbu Państwa i instytucje finansowe, takie jak SKOK, mogą brać udział w przejmowaniu udziałów w instytucjach wolnego słowa".

 

- Zrobimy wszystko łącznie z wezwaniem do oporu społecznego wobec ochrony wolności mediów. Wolność słowa jest święta dla Polaków i dla Polski - zaznaczył.

 

- Walczyliśmy o wolność słowa przez trudne lata stanu wojennego. Dziś się nią możemy cieszyć. Dlatego tak samo jak 16 grudnia ub.r. walczyliśmy o obecność mediów w Sejmie, tak teraz zapowiadamy, że zrobimy wszystko, aby nie doprowadzić do przyjęcia tej ustawy, aby nie dopuścić do procesu zawłaszczenia niezależnych wolnych mediów - dodał Schetyna.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie