Nie umieli pływać, ale poszli w nocy kąpać się w jeziorze. Utonął 17-latek

Polska
Nie umieli pływać, ale poszli w nocy kąpać się w jeziorze. Utonął 17-latek
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia.org/Taktoperz77

Tragicznie zakończył się wypoczynek nad wodą dla 17-letniego mieszkańca pow. tomaszowskiego. Nastolatek wraz z przyjaciółmi kąpał się w sobotę w Jeziorze Białym w Okunince (woj. lubelskie) pomimo tego, że żadna z osób nie potrafiła pływać. W pewnej chwili młodzieniec zaczął się topić. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nie zdołano przywrócić mu funkcji życiowych.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 21.00. Czworo młodych ludzi z powiatu tomaszowskiego przyjechało do Okuninki nad jezioro.  Trójka młodych mężczyzn, mimo że nie potrafiła pływać, weszła do wody. Po chwili 17-latek zaczął się topić. Koledzy nie potrafili mu pomóc, więc zaczęli wzywać pomocy.


Jeden ze świadków wskoczył do wody i doholował go do boi. Tam młodzieniec znowu zniknął pod taflą wody. Mężczyzna ponownie próbował ratować chłopaka, jednak bezskutecznie. 


Na miejsce przyjechali nurkowie. Jeden z nich wyłowił ciało chłopaka i przekazał go załodze karetki pogotowia. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nie zdołano przywrócić mu funkcji życiowych. Prokurator zarządził sekcję zwłok.


Jest to pierwsza ofiara wody w Okunince tym sezonie. W lipcu w woj. lubelskim utonęły już cztery osoby.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie