Spacer po plaży zakończył się... odnalezieniem fragmentu samolotu

Kultura
Spacer po plaży zakończył się... odnalezieniem fragmentu samolotu
facebook.com/Aleksander Ostasz

Warszawiak Mariusz Klarecki i jego 8-letni syn Franciszek, którzy przyjechali na wakacje do Kołobrzegu, podczas jednego ze spacerów po plaży zobaczyli wystający z morza fragment samolotu. Znaleziony element skrzydła nieznanej maszyny trafił już do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Mariusz Klarecki i jego syn dokonali niezwykłego odkrycia w czwartek 27 lipca na plaży w okolicach Podczela. Od razu powiadomili Muzeum Oręża Polskiego.

 

Element samolotu został wydobyty dzięki Grupie Eksploracyjno-Poszukiwawczej "Parsęta" wchodzącą w skład Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. 

 

Karta VIP, dyplom i album o Kołobrzegu

 

Muzealnicy zaprezentowali odnaleziony element samolotu podczas wystawy plenerowej, która odbyła się 28 lipca. Przy tej okazji dyrektor muzeum Aleksander Ostasz i starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski wręczyli Mariuszowi Klareckiemu i 8-letniemu Franciszkowi kartę VIP upoważniającą do wielokrotnego bezpłatnego wstępu do Muzeum Oręża Polskiego, książkę o historii Kołobrzegu oraz dyplom.      

 

Pracownicy Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu przypominają, żeby zgłaszać ciekawe znaleziska, które mogłyby znaleźć swoje miejsce w muzeach. Informacje można przekazywać telefonicznie (601 402 400) lub mailowo: dyrektor@muzeum.kolobrzeg.pl lub alekost@wp.pl.

 

gazetakolobrzeska.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie