Wielokrotnie skazywany za pedofilię. Może nadal krzywdzić dzieci. Prokuratura ujawnia jego wizerunek

Polska
Wielokrotnie skazywany za pedofilię. Może nadal krzywdzić dzieci. Prokuratura ujawnia jego wizerunek
Prokuratora Rejonowego w Stalowej Woli

Mariusz C., kilkakrotnie skazywany był za molestowanie seksualne dzieci. Prokuratura Rejonowego w Stalowej Woli poszukuje świadków, którzy "między 17 lipca 2016 r. a 11 kwietnia 2017 r. widzieli Mariusza C. rozmawiającego lub nawiązującego w inny sposób kontakt z małoletnimi poniżej lat 15, ewentualnie przebywał w pobliżu lub na terenie szkół, przedszkoli, placów zabaw".

Pierwszymi ofiarami pedofila były dzieci jego znajomych. W 2002 r. został na to skazany na pięć lat - już jako recydywista. Po kilku miesiącach od wyjścia z więzienia zaczepiał 10-letniego chłopca. Pokazywał mu pod szkołą pornografię i wykorzystał go seksualnie. Został wówczas skazany 10 lat więzienia.


Mariusz C. wyszedł z więzienia w lipcu ubiegłego roku. Prokuratura w Stalowej Woli podejrzewa, że ponownie skrzywdził dzieci. Miał podżegać do wykonania podstępem nagich zdjęć małoletniej oraz składać fałszywe zeznania.

 

"Zakaz przebywania w środowiskach małoletnich" 


"Zgodnie z wyrokiem m.in. za wielokrotne wykorzystanie seksualne małoletniego, na Mariusza C. nałożony został obowiązujący aktualnie zakaz przebywania w środowiskach małoletnich i miejscach przebywania małoletnich, a także zakaz kontaktowania się z małoletnimi poniżej lat 15. Z uwagi na ważny interes społeczny Prokurator Rejonowy w Stalowej Woli wyraził zgodę na ujawnienie wizerunek Mariusza C." - informuje w komunikacie Prokuratura Rejonowej w Stalowej Woli.

 

Pedofil mógł działać przede wszystkim na terenie Stalowej Woli oraz Gminy Pysznica. Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli prosi o kontakt wszystkie osoby, które widziały podejrzanego w jakichkolwiek relacjach z dziećmi. Informacje można również zgłaszać na policji.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie