"Nie ma żadnej wycinki", a "opozycja walczy za pomocą »ulicy i zagranicy«". Sasin o działaniach leśników w Puszczy Białowieskiej

Polska

- Nie ma żadnej wycinki Puszczy Białowieskiej, są działania, które podejmują leśnicy, minister środowiska, które maja na celu chronić obszar przyrodniczy, który jest wielką wartością Polski - przekonuje poseł PiS Jacek Sasin odpowiadając na decyzję Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który nakazał natychmiast przerwać wycinkę.

- W moim głębokim przekonaniu, te działania, które są podejmowane służyły usuwaniu tych drzew, które stanowiły niebezpieczeństwo dla całości tego obszaru, bo były zaatakowane przez szkodnik, również zagrażały bezpieczeństwu ludzi - zapewnia poseł PiS.

 

"Nie ma mowy o żadnym zagrożeniu Puszczy Białowieskiej"


Uważa, że działania rządu zostały przedstawione w sposób  nieprawdziwy, co ma wpływ na decyzję ETS. - Będziemy przekonywać Trybunał, że nie ma mowy o żadnym zagrożeniu Puszczy Białowieskiej ze strony leśników lub władz polskich - dodał Sasin.

 
- Mamy jednak do czynienia z pewną prawidłowością w ostatnim czasie, polega ona na tym, że pewne działania, które są podejmowane w Polsce - zgodne z prawem, ze standardami, również z prawem europejskim - są przedstawiane w różnych instytucjach europejskich jako działania rujnujące jakieś uregulowania prawne - argumentował.

 

"Koncentrują się wyłącznie na argumentacji jednej strony"

 

- Dla mnie jest to praktycznym potwierdzeniem tego, że opozycja stosuje taktykę, którą przyjęła tuż po wyborach parlamentarnych – walki z rządem za pomocą "ulicy i zagranicy" - przekonuje poseł. 


Sasin zapewnił, że rząd będzie przedstawiać swoje, "bo mamy wrażenie, że różne instytucje europejskie koncentrują się tylko i wyłącznie na argumentacji jednej strony".

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie