Dziewczynka walczy z nowotworem. Dramat rodziny próbowali wykorzystać oszuści

Polska
Dziewczynka walczy z nowotworem. Dramat rodziny próbowali wykorzystać oszuści
KWP Poznań

Dwaj mężczyźni usiłowali wyłudzić pieniądze od kobiety, której córka choruje na nowotwór. Jeden z nich podawał się za lekarza, proponował konsultacje u lekarzy specjalistów za granicą, która miała uratować dziecko. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez policjantów z Piły (Wielkopolska).

36-letnia mieszkanka Piły zwróciła się o pomoc na policji w środę. Opowiedziała o ciężkiej sytuacji rodzinnej, podkreślając, że jej 12-letnia córka choruje na nowotwór oka. Stan dziecka opisała jako bardzo ciężki. Jak przekazała zrozpaczona kobieta lekarze nie widzą szans na uratowanie oka.


W trakcie spotkania kobieta opowiedziała także o tym, że nieznany jej mężczyzna skontaktował się z nią, składając pewną ofertę. Przedstawił się jako lekarz i zaproponował swoją pomoc, która miała polegać na umówieniu konsultacji z lekarzami specjalistami za granicą.

 

Chcieli tysiąc złotych i 40 euro

 

Koszt takich konsultacji miał wynieść tysiąc złotych. Kobieta miała jeszcze dopłacić 40 euro za przesyłkę i przygotować całą dokumentację medyczną swojej córki, dostarczając do rzekomego lekarza wraz z pieniędzmi.


W nocy ze środy na czwartek policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w momencie odbioru pieniędzy. Mieszkańcy woj. wielkopolskiego w wieku 33 i 42 lat trafili do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do 8 lat.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie