Wielogodzinna kolejka do kolejki na Kasprowy Wierch. Turyści nie chcą wchodzić na szczyt. Wolą czekać

Polska

Kasprowy Wierch jest jednym z najbardziej popularnych turystycznych miejsc w polskich górach. Dowodzi tego także tłum czekający na wejście do wagonika kolejki linowej prowadzącej na jej szczyt. Turyści nie chcą wchodzić pieszo szlakiem, mimo że niejednokrotnie zajęłoby to mniej czasu, niż stanie w ogonkach.

Ci, którzy chcą wjechać koleją linową na Kasprowy Wierch, muszą stanąć w kolejce po bilety. W godzinach przedpołudniowych czas oczekiwania na wjazd to nawet trzy godziny. Dojście na szczyt na piechotę zajmuje około 2,5 godziny.

 

Bilety na wagonik on-line


Polskie Koleje Linowe informują, że bilet na konkretną godzinę można zamówić wcześniej on-line. Jednak należy pamiętać, że dzienna pula biletów jest ograniczona.

 

Wjazd kolejką na Kasprowy Wierch trwa około 20 minut. Odbywa się z jedną przesiadką na Myślenickich Turniach. Turyści, którzy zakupują bilet na wjazd i zjazd, mają 1 godzinę i 40 minut na pobyt na szczycie.

 

W Tatrach i na Podtatrzu panuje nienajlepsza, zmienna pogoda. Gdy świeci słońce warunki w górach są bardzo dobre. Ale w ostatnich dniach częste były burze i opady deszczu, a temperatura spadała w regionie w ciągu minionych siedmiu dni nawet do około 15 stopni.

 

Na szczycie chłód i porywisty wiatr

 

W piątek w Zakopanem termometry wskazywały 17 stopni Celsjusza.

 

Pogoda na wierzchołku Kasprowego Wierchu jest nieco gorsza, na termometrach jest tam tylko 9 stopni Celsjusza.

 

Ratownicy TOPR apelują, aby w góry wybierać się z odpowiednim wyposażeniem - ciepłym ubraniem chroniącym od deszczu, obuwiem przeznaczonym do wędrówek na wyżej położonych szlakach turystycznych oraz z prowiantem i zapasem napojów.

 

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie