Potęga Internetu stała się udręką. Film z Facebooka przyciągnął tłumy do alpejskiej wioski

Kultura
Potęga Internetu stała się udręką. Film z Facebooka przyciągnął tłumy do alpejskiej wioski
Capedit/Facebook.com

Szwajcarskiej wiosce Lavertezzo popularności przysporzył film, który wyświetlono na Facebooku ponad 2 miliony razy. Idylliczne widoki nazwano "Malediwami Mediolanu" (który dzieli od niej dwugodzinna podróż samochodem). Zainteresowanie turystów najpierw ucieszyło mieszkańców, teraz ich cierpliwość się wyczerpuje. Niektórzy twierdzą, że wioska zamienia się w "wielką, publiczną toaletę".

"Piękny kanion i szmaragdowa woda" zachwalają Lavertezzo autorzy filmu, który masowo udostępniano na Facebooku. Wideo przemówiło do wielu turystów, tym bardziej, że wioska leży w Alpach niedaleko od Mediolanu - jak twierdzą autorzy wystarczy godzina jazdy.

 

W pobliżu znajduje się popularny kurort Locarno położony nad malowniczym jeziorem Maggiore.

 

Nic dziwnego, że rajskie widoki przyciągnęły do Szwajcarskiej wioski tłumy znudzone bardziej znanymi miejscowościami.

 

 

Mieszkańcy miejscowości zaczęli jednak skarżyć się dziennikarzom, że spokojne dotychczas miejsce "eksplodowało" i zamienia się w "wielką publiczną toaletę". Urlopowicze wpadają do malowniczej doliny Verzasca na jeden dzień, a swoje potrzeby fizjologiczne "załatwiają" na zewnątrz. Wokół leżą zostawione przez nich śmieci.

 

Wideo prawdopodobnie było elementem kampanii marketingowej, a burmistrz miasta na razie nie podziela krytycznych głosów.

 

Z problemem "jednodniowych turystów" zmaga się m.in. Wenecja. Mieszkańcy skarżą się, że rzesze osób, które przyjeżdżają do ich miasta nie płacą choćby za jeden nocleg.

 

BBC, polsatnews.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie