Pasją Karola jest rower. Sam nie może jeździć, bo jest niewidomy. Szuka towarzysza do tandemu

Polska
Pasją Karola jest rower. Sam nie może jeździć, bo jest niewidomy. Szuka towarzysza do tandemu
Facebook/Karol Kowalski

29-letni Karol Kowalski w wieku 17 lat zupełnie stracił wzrok. Niepełnosprawność nie przeszkadza mu jednak w realizacji swoich pasji. Karol m.in. prowadzi własny kanał na YouTubie, majsterkuje, świetnie strzela z broni palnej, ale jego największą miłością jest rower. Niestety do podróżowania potrzebuje towarzysza. Od kilku dni Karol szuka osoby, która w tandemie wsiądzie z nim na rower.

Karol Kowalski jest mieszkańcem Rynu, niewielkiego miasteczka w okolicach Giżycka na Mazurach. Ten pełen energii młody człowiek marzy o tym, by wsiąść na rower i ruszyć w trasę. Ale sam jeździć nie może. Postanowił więc poszukać towarzysza, który wspólnie z nim wyruszy w podróż tandemem.

 

Internauci nie zawiedli

 

Znajoma Karola zaapelowała o pomoc do internautów, którzy także kochają podróże na dwóch kółkach i chcieliby dotrzymać mu towarzystwa. Ci nie zawiedli i od kilku dni niewidomy mężczyzna dostaje liczne propozycje wspólnych wypraw.

 

 

W rozmowie z polsatnews.pl pan Karol powiedział, że teraz na pewno będzie miał z kim jeździć. Zdradził także, że wcześniej próbował zapisać się do klubów kolarskich, ale żaden z nich nie zgodził się go przyjąć ze względu na niepełnosprawność.

 

Majsterkuje, strzela, nagrywa

 

Ta jednak w ogóle mu nie przeszkadza. 29-latek jest prawdziwym majsterkowiczem - potrafi na części rozłożyć rower, wymienić zamek w drzwiach, chodzi na strzelnicę i naprawdę świetnie strzela.  

 

Swoje wyczyny prezentuje na kanale na YouTubie o nazwie "Ciemność! Widzę ciemność! Ciemność widzę!". Tam również opowiada o swoich pasjach.

 

Rodzice Karola także są niewidomi. On sam utrzymuje się z niewielkiej renty. O pomoc nie prosi. Mówi jedynie, że byłby szczęśliwy gdyby ktoś zasponsorował mu ramę lub koło do roweru. Wtedy sam poskładałby sobie jeszcze lepszy tandem.

 

polsatnews.pl

paw/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze