"Kret" w Białym Domu? Będą śledztwa ws. przecieków tajnych informacji

Świat
"Kret" w Białym Domu? Będą śledztwa ws. przecieków tajnych informacji
whitehouse.gov

Prokurator generalny i minister sprawiedliwości USA Jeff Sessions w telewizji FoxNews zapowiedział więcej śledztw w sprawie przecieków tajnych informacji z Białego Domu. - Niektóre osoby muszą pójść do więzienia - skomentował.

Wypowiedź ta padła w czwartkowym programie stacji. Było to pierwsze publiczne wystąpienie Sessionsa od czasu ostrej krytyki prezydenta Donalda Trumpa pod jego adresem.

 

Prokurator generalny powiedział w wywiadzie: "Jeśli uda nam się doprowadzić śledztwa do końca i postawić zarzuty, te osoby pójdą do więzienia".

 

Sessions dodał, że nie jest zadowolony z wcześniejszych działań resortu sprawiedliwości mających na celu znalezienie winnych przecieków informacji i pod jego przywództwem zachodzą już związane z tym zmiany. Zapowiedział także, że zorganizuje w przyszłym tygodniu konferencje prasową w tej sprawie.

 

Trump niezadowolony z reakcji ministra na wycieki informacji

 

- Prezydent miał prawo prosić ministerstwo sprawiedliwości, by zajęło się tą kwestią w sposób bardziej agresywny, i mamy zamiar to zrobić - powiedział minister.

 

Na początku tygodnia Trump wyraził niezadowolenie z powodu braku reakcji ministra na ciągłe wycieki informacji oraz wyłączenia się Sessionsa ze śledztwa w sprawie ingerencji Rosji w zeszłoroczne wybory prezydenckie. Spekulowano, że prezydent będzie chciał zastąpić obecnego ministra byłym burmistrzem Nowego Jorku Rudolphem Giulianim.

 

Prokurator nie skomentował, czy ma zamiar ustąpić ze stanowiska, jeśli prezydent go o to poprosi. Dodał, że podjął właściwą decyzję, wyłączając się ze śledztwa w sprawie rosyjskich ingerencji. - Rozmawiałem na ten temat z ekspertami z resortu sprawiedliwości - powiedział. - Prokurator generalny, który nie przestrzega prawa, nie przewodzi swojemu ministerstwu w należyty sposób - dodał.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie