7 mln ludzi odwiedziło Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Eksperymenty z "siódemką"

Technologie

Siedmiomilionowy gość przekroczył próg Kopernika 27 lipca o godzinie 12:17. To Dominika Siawrys z Krakowa, która wraz z mężem Grzegorzem przyjechała w czwartek do Kopernika po raz pierwszy. CNK to największy tego typu obiekt w Polsce, gdzie w przystępny sposób dzieci i te trochę starsze dzieci mogą zobaczyć, jak w prosty sposób można poszerzyć wiedzę z fizyki, chemii, czy biologii.

- Wyjście do "Kopernika" było decyzją spontaniczną, nie planowaliśmy wcześniej wizyty. Jestem zaskoczona, że to właśnie ja zostałam 7-milionowym gościem - powiedziała Dominika Siawrys.

 

Eksponaty, które uczą i rozwijają umiejętności

 

Dominikę i Grzegorza Siawrysów przywitał dyrektor "Kopernika" Robert Firmhofer.

 

- Jest nam niezwykle miło, że frekwencja w "Koperniku" wciąż utrzymuje się na tak wysokim poziomie - powiedział dyrektor Centrum Nauki.

 

- Nasi goście oczekują wartościowego i przyjemnego doświadczenia. Chcemy zapewnić im komfort i takie eksponaty, które sprzyjają uczeniu się i zdobywaniu nowych umiejętności. Dlatego przez cały czas zaskakujemy ich nowymi propozycjami i wciąż się doskonalimy - dodał Firmhofer.

 

Siedem stanowisk i eksperymenty z liczbą 7

 

W związku z wizytą siedmiomilionowego gościa, specjalne atrakcje czekały na wszystkich zwiedzających.

 

Na siedmiu specjalnych stanowiskach można było prowadzić eksperymenty, związane z cyfrą 7 - nauczyć się zapisywać ją w różnych systemach, żeglować wokół 7 kontynentów, wiązać węzły w 7 ruchach, rozwiązywać się w 7 minut, umieszczać 7 sztućców na jednym gwoździu, grać 7 nut gamy i przelewać wodę w 7 sekund.

 

polsatnews.pl, Polsat News

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie