Trump przekazał swoją pensję Ministerstwu Edukacji. Pieniądze pójdą na obozy matematyczno-inżynieryjne dla dzieci

Świat
Trump przekazał swoją pensję Ministerstwu Edukacji. Pieniądze pójdą na obozy matematyczno-inżynieryjne dla dzieci
PAP/EPA/Jim Lo Scalzo

W imieniu prezydenta USA Donalda Trumpa rzeczniczka prasowa Białego Domu Sarah Huckabee przekazała w środę na konferencji prasowej wynagrodzenie prezydenta za drugi kwartał tego roku na rzecz Ministerstwa Edukacji. Czek opiewa na kwotę 100 tys. dolarów.

Prezydent USA Donald Trump wielokrotnie zapewniał, że po objęciu najwyższego urzędu w państwie nie będzie pobierać pensji, która przysługuje głowie państwa. Niewypłacanie wynagrodzenia prezydentowi nie jest możliwe ze względu na obowiązujące przepisy.

 

Ale Trump obszedł prawo i przekazuje całą wypłatę na rzecz organizacji charytatywnych.

 

W środę wynagrodzenie za drugi kwartał zostało przekazane na cele edukacji. Pensja prezydenta USA wynosi 400 tys. dolarów rocznie.

 

Czek od prezydenta odebrała szefowa resortu edukacji Elisabeth "Betsy" Dee DeVos, która poinformowała, że środki zostaną przeznaczone na letnie obozy naukowe dla dzieci specjalizujące się w naukach ścisłych od matematyki, przez inżynierię do technologii.

 

W poprzednim kwartale Trump przekazał swe wynagrodzenie na rzecz Parków Narodowych, które przeznaczyły całą kwotę na infrastrukturę i renowację 25 historycznych pól bitewnych. Dodatkowi darczyńcy powiększyli przekazaną przez Trumpa kwotę do wysokości 260 tys. dolarów.

 

PAP

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie