Juncker chce spotkania Grupy Wyszehradzkiej z Komisją Europejską

Świat
Juncker chce spotkania Grupy Wyszehradzkiej z Komisją Europejską
PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zwrócił się w czwartek do premiera Słowacji Roberta Fico o zorganizowanie spotkania Grupy Wyszehradzkiej z Komisją Europejską.

- Zwróciłem się do premiera Roberta Fico o zorganizowanie razem z innymi krajami Grupy Wyszehradzkiej spotkania pomiędzy V4 i Komisją Europejską na ogólne tematy dotyczące spraw europejskich. Chciałbym, żeby premier Fico zaprosił swoich kolegów do zorganizowanie takiego spotkania - powiedział Juncker w czwartek na wspólnej konferencji prasowej z Fico w Brukseli.

 

Fico zaznaczył, że cieszy się z propozycji spotkania V4 z Komisją Europejską.

 

- Jeśli jednak będzie dyskusja na tematy ogólne, nie unikniemy też dyskusji na tematy szczegółowe. Mówię o tym, ponieważ format spotkań w grupie 27 czy 28 państw (członkowskich UE) nie jest wystarczający do pogłębionej dyskusji - powiedział słowacki premier.

 

- Wierzę, że to spotkanie, które odbędzie się prawdopodobnie po 13 września, ponieważ tego dnia oczekujemy ogłoszenia orędzia o stanie UE, pozwoli wyjaśnić wiele kwestii - powiedział. Dodał, że w sprawie tego spotkania zwróci się do pozostałych krajów V4. - Potrzebujemy więcej spotkań w małym formacie - zaznaczył Fico.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze