Student, który obraził w sieci prezydenta RP, będzie objęty nadzorem kuratora. Postępowanie umorzone

Polska
Student, który obraził w sieci prezydenta RP, będzie objęty nadzorem kuratora. Postępowanie umorzone
PAP/Bartłomiej Zborowski

Sąd Okręgowy w Opolu umorzył warunkowo postępowanie karne przeciwko studentowi, który obraził na portalach internetowych Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wyrok nie jest prawomocny.

22 letni Paweł P. - student pierwszego roku jednej z opolskich uczelni we wrześniu 2016 roku, przed wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w Strzelcach Opolskich na portalach społecznościowych zamieścił wpisy obraźliwe dla głowy państwa. Prokuraturę powiadomili o tym inni użytkownicy portalu.

 

Policja szybko ustaliła tożsamość sprawcy. Po zatrzymaniu Paweł P. przyznał się do winy i wyraził skruchę. Wysłał list z przeprosinami do prezydenta Dudy oraz zamieścił stosowne oświadczenia na portalach, gdzie wcześniej obraził głowę państwa.

 

Nadzór kuratora

 

Prokurator wniósł do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego na okres próby 2 lat. W tym czasie student będzie pod nadzorem kuratora. Dodatkowo, decyzją sądu będzie musiał wpłacić 500 złotych na rzecz jednej z fundacji oraz pokryć blisko 900 złotych kosztów sądowych.

 

W uzasadnieniu wyroku sędzia Jarosław Mazurek podkreślił, że o możliwości warunkowego umorzenia postępowania karnego poinformowano wcześniej Kancelarię Prezydenta, która nie zgłosiła zastrzeżeń.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie