"Układ PiS-u jest dosyć kruchy". Kornel Morawiecki o wetach prezydenta

Polska
"Układ PiS-u jest dosyć kruchy". Kornel Morawiecki o wetach prezydenta
Polsat News

- Ja mimo wszystko wierzę, że my, Polacy nie jesteśmy (...) skazani na ten podział, na ten rosnący i pogłębiający się podział między nami, na tych, co rządzili, tych, co teraz rządzą – powiedział Kornel Morawiecki z koła Wolni i Solidarni. - Ta warstwa rządząca widać, że ona jest dosyć krucha, ten układ PiS-u jest dosyć kruchy, jedno weto prezydenta zatrzęsło całym tym układem – dodał.

- Uważam, że najwyższy czas, żeby zmiana wymiaru sprawiedliwości w Polsce następowała, żeby to była nie zmiana pozorna, a istotna - mówił w Polski Radiu 24 Kornel Morawiecki z koła poselskiego Wolni i Solidarni.

 

Pytany o decyzję prezydenta, który zawetował ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, poseł powiedział: "Ja myślę, że on miał różne argumenty, ja to rozumiem".

 

"Boję się wojny Polaków z Polakami"


- Ja bym tę dyskusję chciał prowadzić tak, żeby już nie zastanawiać się nad tym, co było, ale prosić pana prezydenta  - (…) on ma teraz wielką odpowiedzialność - o to, żeby napisał, (żeby) jego środowisko, cały układ prawniczy, które też go otacza, (…) zaproponowało takie rozwiązania, które będą poprawiać tę sytuację - mówił Kornel Morawiecki.

 

Pytany o ewentualny rozpad Prawa i Sprawiedliwości, Morawiecki stwierdził, że nie widzi takiej groźby. - Ja może jestem za mało zorientowany, ale nie widzę jeszcze takiej groźby, jeżeli coś mnie boli, to boję się wojny Polaków z Polakami - powiedział.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie