Policja zatrzymała pijanego kierowcę. To funkcjonariusz BOR

Polska
Policja zatrzymała pijanego kierowcę. To funkcjonariusz BOR
Polsat News

Zatrzymany przez policję w Żurominie mężczyzna to funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu; decyzją szefa BOR niezwłocznie wszczęto w tej sprawie postępowanie dyscyplinarne - poinformowały w środę PAP służby prasowe BOR. Według policji, zatrzymany mężczyzna pijany prowadził samochód.

Jak podał BOR do zatrzymania doszło w środę rano w okolicy miejsca zamieszkania funkcjonariusza, w jego czasie wolnym od służby.

 

- Z ustaleń policji wynika, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż mężczyzna mógł kierować pojazdem w stanie nietrzeźwości. Decyzją szefa BOR niezwłocznie wszczęto w tej sprawie postępowanie dyscyplinarne. Funkcjonariusz na co dzień wykonuje obowiązki w Warszawie i ma 14-letni staż służby w BOR - poinformowało BOR.

 

Z informacji przekazanych przez Biuro wynika, że postępowanie karne będzie prowadzić Prokuratura Rejonowa w Mławie w porozumieniu z Komendą Powiatową Policji w Żurominie.

 

- Rano policjanci uzyskali informację o pijanym kierowcy, który prowadził samochód. Mężczyzna przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Sprawa jest weryfikowana i prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie - powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żurominie asp. Robert Wierciński.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie