Czołowe zderzenie w woj. śląskim. Nie żyje kobieta

Polska
Czołowe zderzenie w woj. śląskim. Nie żyje kobieta
Polsat News

Droga krajowa nr 44 została w środę rano całkowicie zablokowana w Bieruniu (Śląskie) po czołowym zderzeniu samochodu osobowego z autobusem. Nie żyje kierująca autem kobieta. Policja wytyczyła objazdy.

Policjanci ustalają okoliczności wypadku. Ze wstępnych relacji świadków wynika, że doszło do niego podczas manewru wyprzedzania. Samochód kierowany przez ofiarę miał "na trzeciego" wyprzedzać inny pojazd, zderzając się z nadjeżdżającym z przeciwka autobusem.

 

- To wstępne informacje, które będą szczegółowo weryfikowane - zastrzegła rzeczniczka policji w Bieruniu asp. sztab. Katarzyna Skrzypczyk.

 

Kierująca autem kobieta została przewieziona do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego; nie udało się uratować jej życia.

 

Osoby podróżujące autobusem nie ucierpiały, choć niektórzy doznali niegroźnych potłuczeń.

 

Droga może być zablokowana jeszcze przez kilka godzin


Wypadek miał miejsce nieopodal stacji paliw w Bieruniu, w pobliżu skrzyżowania drogi krajowej 44 (łączy m.in. Oświęcim z Tychami) z drogą wojewódzką 931 wiodącą m.in. do Pszczyny.

 

Według policji, czynności na miejscu wypadku mogą potrwać jeszcze kilka godzin, do środowego przedpołudnia. Dla samochodów osobowych wyznaczono objazd ulicą Pszenną, a dla ciężarówek - w kierunku Oświęcimia drogą wojewódzką nr 931, w kierunku Tychów - drogą wojewódzką nr 934.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie