CBA w MON. "Udostępniliśmy dokumenty przetargu na GPS dla wojska"

Polska
CBA w MON. "Udostępniliśmy dokumenty przetargu na GPS dla wojska"
Polsat News

Inspektorat Uzbrojenia MON udostępnił inspektorom Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokumenty przetargowe dotyczące zakończonego w połowie lipca przetargu na dostawy odbiornika GPS dla wojska - powiedziała we wtorek późnym wieczorem rzeczniczka prasowa MON mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Pęzioł-Wójtowicz poinformowała, że Inspektorat Uzbrojenia w ramach kontroli udostępnił inspektorom CBA dokumenty przetargowe. - CBA nie postawiło nikomu w tej sprawie zarzutów, ani nikogo nie zatrzymało - zaznaczyła rzeczniczka MON.

 

Podkreśliła, że podczas kontroli nie przeprowadzono przeszukań w pomieszczeniach Inspektoratu. - Wszelkie informacje na ten temat są nieprawdziwe - powiedziała.

 

Rzeczniczka podkreśliła, że kontrolowane przez CBA postępowanie było prowadzone w trybie konkurencyjnym zgodnie z prawem zamówień publicznych. - Przetarg wygrała firma Hertz System LTD, ale do chwili obecnej IU nie podpisał żadnych umów w tej sprawie - zaznaczyła major.

 

"Kontrola ustawowa, uzgodniona z kierownictwem resortu"

 

- Kontrola dotyczy procedur podejmowania i realizacji decyzji przy udzieleniu zamówienia publicznego na dostawę dla Sił Zbrojnych RP wojskowych odbiorników GPS z modułem SAASM - potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA. Ustawowy termin jej zakończenia, to trzy miesiące - do 25 października 2017 r., ale decyzją szefa CBA może zostać przedłużony.

 

Kaczorek przypomniał, że kontrole Biura, to jedno z zadań ustawowych CBA i ma charakter postępowania administracyjnego. - Podczas kontroli głównie zabezpieczamy dokumenty i kontrolujemy przebieg procedur. Dopiero od jej wyników uzależnione są dalsze działania - możliwość podjęcia śledztwa, czy wnioski do prokuratury - poinformował.

 

Wyjaśnił, że podczas wtorkowych działań nikomu nie przedstawiano zarzutów, ani nikogo nie zatrzymywano, nie prowadzono też przeszukań. - Agenci CBA zbadają m.in. udostępnione przez Inspektorat Uzbrojenia dokumenty przetargowe - powiedział Kaczorek.

 

Zaznaczył, że jest to jedna z kilku kontroli prowadzonych obecnie w MON. - Działania te są podejmowane w porozumieniu z kierownictwem resortu - dodał.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie