Zakładali maski Donalda Trumpa i okradali bankomaty

Świat
Zakładali maski Donalda Trumpa i okradali bankomaty
PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Bracia Vittorio i Ivan Lafore (26 i 30 lat) okradali bankomaty na północy Włoch, głównie w Turynie i jego okolicach. Przed każdym skokiem zakładali maski amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa. "La Stampa" informuje, że są synami mężczyzny odsiadującego wyrok dożywotniego więzienia.

Włoska policja zatrzymała obu napastników. Działali oni zawsze w ten sam sposób -  wysadzali bankomaty w powietrze, wybierali gotówkę, pakowali ją do toreb i uciekali. W sumie mieli ukraść ok. 100 tysięcy dolarów.


Funkcjonariusze przyznają, że schwytanie napastników było dość trudne. Choć niemal za każdym razem rejestrowały ich kamery monitoringu, to nie można było ich rozpoznać. Wszystko za sprawą masek. - Zakładali je inspirując się filmem "Na fali" z Keanu Reevesem i Patrickiem Swayze w rolach głównych oraz "Szakal" z Brucem Willisem - powiedział przedstawiciel włoskiej policji.


Włoska prasa informuje, że Vittorio i Ivan Lafore są synami  mężczyzny, który w 2001 roku napadł na dom biznesmena. Zabił mężczyznę i dokonał rabunku. Odsiaduje obecnie wyrok dożywotniego więzienia.

 

 

Reuters

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie