Sasin: reagujemy ze spokojem, to wczoraj chyba było widać

Polska

- Wypowiedzi, myślę, były bardzo stonowane. Trudno komentować na gorąco. Być może właśnie po to, żeby mieć pewność sytuacji, trzeba trochę odczekać - powiedział Jacek Sasin w Polsat News. Poseł PiS pytany był o to, jak władze partii zareagowały na decyzję o zawetowaniu ustaw o SN i KRS przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że zdecydował o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Jak argumentował, nie ma tradycji, by Prokurator Generalny mógł w jakikolwiek sposób ingerować w pracę SN. Dodał, że przygotuje nowe ustawy w tej sprawie.-  Mam nadzieję, że przy pomocy ekspertów te ustawy uda się przygotować w ciągu dwóch miesięcy - podkreślił.

 

Jacek Sasin pytany był w Polsat News o to, jak Jarosław Kaczyński reagował na informacje o tym, co działo się w Pałacu Prezydenckim.

 

- Reagujemy ze spokojem, to wczoraj chyba było widać - powiedział. - Wypowiedzi, myślę, były bardzo stonowane. Trudno komentować na gorąco. Być może właśnie po to, żeby mieć pewność sytuacji, trzeba trochę odczekać - dodał poseł PiS.

 

Sasin zaznaczył, że jego partia nie cofnie się przez zrealizowaniem reformy sądownictwa. - To obiecaliśmy Polakom. Szliśmy do wyborów z określonym zestawem propozycji dla Polaków. Jedną z kluczowym propozycji była reforma sądownictwa - dodał.

 

Polsat News

zdr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie