"Niedopełnienie formalności". Radny woj. zachodniopomorskiego z zarzutami

Polska
"Niedopełnienie formalności". Radny woj. zachodniopomorskiego z zarzutami
Polsat News

Były dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku Adam W. usłyszał zarzuty niedopełnienia formalności przy udzielaniu zamówienia publicznego - poinformowała we wtorek Prokuratura Okręgowa w Koszalinie. Szczecinecki ratusz miał na tym stracić ok. 670 tys. zł. Adam W. obecnie pełni funkcję radnego województwa zachodniopomorskiego z klubu Platformy Obywatelskiej.

- Mężczyzna usłyszał zarzut niedopełnienia swoich obowiązków w postaci zawarcia, z pominięciem przepisów o zamówieniach publicznych, umowy o świadczeniu usług konsultingowych. Działanie Adama W. doprowadziło do straty szczecineckiego ratusza na łączną kwotę ok. 670 tys. zł - powiedziała zastępca Prokuratora Okręgowego Zuzanna Ostrowska.

 

- Były dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku był zobligowany do wdrożenia procedury o zamówieniach publicznych, mimo tego wybrał dowolne firmy i zawarł z nimi umowy - wyjaśniła.

 

Wydano blisko 30 mln zł na usprawnienie komunikacji w mieście

 

Umowy dotyczyły wykonania usług w ramach międzynarodowego projektu Civitas Renaissance finansowanego przez Unię Europejską. - Przy tego rodzaju programach jest obowiązek angażowania firm konsultingowych świadczących usługi koordynujące projekty. Nie może się to jednak odbywać z pominięciem przepisów o zamówieniach publicznych - zaznaczyła prokurator.

 

Civitas Renaissance był realizowany w Szczecinku w latach 2008-2012. W ramach projektu wydano blisko 30 mln zł na usprawnienie komunikacji w mieście, m.in. stworzono wypożyczalnię rowerów, zbudowano ścieżki rowerowe, rozbudowano monitoring miejski oraz system informacji pasażerskiej.

 

Jak podała Ostrowska, sprawa jest na etapie końcowym, w ostatnich dniach sierpnia planowane jest zapoznanie sądu z materiałem śledztwa. Za zarzucane czyny Adamowi W. grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie