"Dajemy Panu 48 godzin na zawetowanie trzeciej ustawy". Kobiety stawiają ultimatum prezydentowi

Polska
"Dajemy Panu 48 godzin na zawetowanie trzeciej ustawy". Kobiety stawiają ultimatum prezydentowi
Facebook.com/Ultimatum - Idziemy po trzecie WETO!

Ogólnopolski Strajk Kobiet domaga się od prezydenta Andrzeja Dudy zawetowania ustawy o ustroju sądów powszechnych. Organizatorki wydarzenia na facebooku "Ultimatum - Idziemy po trzecie WETO!" dały prezydentowi Dudzie czas do godziny 12:00 w środę. Zapowiedziały, że jeżeli nie doczekają się zawetowania ustawy, zorganizują protesty przed biurami Prawa i Sprawiedliwości w całej Polsce.

"Idziemy po trzecie weto! Postawiliśmy Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ultimatum. Ma 48 godzin na zawetowanie ustawy o ustroju sądów - czas do 12.00 w środę 26/07/2017. Godzinę V jak veto wyznaczamy na 18.00 - wtedy gromadzimy się pod biurami PiS w całej Polsce, żeby wyrazić zadowolenie z decyzji Prezydenta... lub wręcz przeciwnie" - napisały organizatorki wydarzenia.
 
"Uczestniczył Pan czynnie w dzieleniu nas, Polaków"
 
W ultimatum zamieszczonym na portalu społecznościowym Ogólnopolski Strajk Kobiet wytknął prezydentowi to, że "podpisał (...) wiele dokumentów torujących drogę do dyktatury jednej partii".
 
"Uczestniczył Pan czynnie w dzieleniu nas, Polaków, i podsycaniu wzajemnej wrogości. W podpalaniu Polski. Nie wypełnił Pan dotąd mandatu prezydenckiego, nie był Pan prezydentem wszystkich Polaków, strażnikiem Konstytucji. Dziś po raz pierwszy powiedział Pan »nie«, spowalniając tym samym marsz w kierunku katastrofy." - czytamy w ultimatum. 
 
"Jeśli nie skorzysta Pan z prawa weta, protesty społeczne obejmą cały kraj, z intensywnością, jakiej dotąd nie było. Możemy Panu obiecać nieposłuszeństwo obywatelskie na niespotykaną dotąd na świecie skalę. 48 godzin. To dużo, by zdecydować, po której jest się stronie. Po stronie wolności czy dyktatury" - dodały organizatorki wydarzenia.

 

polsatnews.pl 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie