Czy podwójne prezydenckie weto to efekt ulicznych protestów? Wyniki sondy "Tak czy Nie"

Polska

Prezydent zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Sejmowa debata nad ustawą o SN przejdzie do historii nie tylko przez ekspresowe tempo prac parlamentu, ale również z powodu ostrego języka polityków. O poziomie debaty publicznej rozmawiali w "Tak czy Nie": przewodniczący Stowarzyszenia Młoda Prawica Jan Strzeżek i Przewodniczący Młodych Nowoczesnych Adam Kądziela.

- Jeżeli ktoś jest obrażany i to nie jest ważne, czy jest to polityk, z którym jestem związany, czy ktoś np. pan Petru, który jest bardzo często obrażany w internecie, to jest mi bardzo przykro, że debata publiczna w Polsce toczy się na poziomie hejtu, wyzwisk. My się na to nie zgadzamy. Chcemy, żeby debata polegała na merytorycznej wymianie argumentów, a nie na obrzucaniu się błotem - powiedział Jan Strzeżek, przewodniczący Stowarzyszenia Młoda Prawica.

 

- Dlatego nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej na "ubeckie wdowy", "zdradzieckie mordy", na "kanalie” - dodał Adam Kądziela, przewodniczący Młodych Nowoczesnych.

 
Program poprowadziła Agnieszka Gozdyra.
 
Na stronie głównej portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę, w której pytaliśmy, czy podwójne prezydenckie weto to efekt ulicznych protestów?
 
Odpowiedzi "TAK" udzieliło 70,1 proc. głosujących, "NIE" - 29,9 proc.
 
Dotychczasowe odcinki "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.
 
polsatnews.pl
 
luq/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie