Ktoś zaatakował PiS. Awaria strony internetowej. "To atak" - potwierdza minister z Kancelarii Premiera

Polska
Ktoś zaatakował PiS. Awaria strony internetowej. "To atak" - potwierdza minister z Kancelarii Premiera
polsatnews.pl

Strona internetowa pis.org.pl przestała działać w sobotę po południu. Gdy internauci wchodzili po godzinie 16 na tę witrynę, widzieli jedynie napis "Service Unavailable" (ang. serwis niedostępny) oraz "Virtual Server overloaded". Awaria została usunięta dopiero w niedzielę około południa. Poseł PiS i sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Paweł Szefernaker potwierdził, że był to tzw. atak DDoS.

Strona nie działa co najmniej kilkanaście godzin. Internautów na stronie internetowej Prawa i Sprawiedliwości witał w sobotę po południu napis: "503 Service Unavailable". Poniżej znajdowała się informacja: "Virtual Server overloaded".

 

Nie uzyskaliśmy komentarza od rzecznika PiS w tej sprawie. Do sytuacji nie odnieśli się także administratorzy serwisu PiS na Facebooku, do których zwróciliśmy się o komentarz.

 

Dopiero przed południem w niedzielę na Twitterze kłopoty z partyjnym serwisem potwierdził poseł PiS i sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker. Napisał on, że według administratora strony awaria była wynikiem "ataku typu DDoS".

 

"Błędy były spowodowane masowym wywołaniem zasobów serwera" - napisał Szefernaker.

 

 

W niedzielę po południu strona pis.org.pl działała już prawidłowo.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie