"Naruszenie sfery prywatnej". Horała o manifestacji przed domem Jarosława Kaczyńskiego

Polska
"Naruszenie sfery prywatnej". Horała o manifestacji przed domem Jarosława Kaczyńskiego
Polsat News

- Manifestacja przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, która odbyła się w sobotę, to pewne naruszenie sfery ludzkiej, prywatnej - mówił w niedzielę poseł PiS Marcin Horała. Jak dodał, "każdy ma prawo do spokoju, bezpieczeństwa u siebie w domu". Stwierdził, że protestujący niepokoją się o stan demokracji, podczas gdy "demokracja polega na tym, że mogą w spokoju protestować".

Pytany w niedzielę w Polskim Radiu 24 o manifestację przed domem Jarosława Kaczyńskiego poseł Marcin Horała odpowiedział: "Nigdy nie byłem zwolennikiem tego rodzaju działań".

 

Dodał, że ocenia ten protest "zupełnie, jednoznacznie negatywnie". Wskazał, że jest to "pewne naruszenie pewnej sfery takiej ludzkiej, prywatnej; każdy ma prawo do spokoju, bezpieczeństwa u siebie w domu".

 

Dobrze zrobiona "kampania marketingowa"

 

Odnosząc się do innych demonstracji opozycji protestującej przeciw zmianom w sądownictwie, Horała podkreślił, że choć uczestnicy biorą w nich udział spontanicznie, to sama "organizacja protestów jest bardzo profesjonalna, jest to przemyślane, jest to taka dobrze zrobiona »kampania marketingowa«, więc można domniemać, że z grubsza, w takim głównym zarysie, jakieś dobre agencje za tym stoją".

 

Zdaniem posła należy szanować "prawo ludzi do wypowiadania się, »ścierpieć« nawet jak to wypowiadanie się odbywa, w formie niezbyt kulturalnej, ale kierować się umową z wyborcami, programem, z którym się kandydowało, tą umową, którą zawierało się w wyborach". Tymczasem - zaznaczył Horała - "to jest ten paradoks, że oni manifestują zatroskani o stan demokracji w Polsce, a właśnie na tym ta demokracja polega, że mogą w spokoju protestować".

 

W sobotę wieczorem przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego protestowało kilkaset osób. Podczas tej pikiety, jak podała policja, nie było poważniejszych incydentów, tylko jeden z mężczyzn został przewieziony do jednostki policji, gdzie został ukarany mandatem 200 zł za zakłócanie porządku. Mężczyzna mandat przyjął.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie