"Tak czy Nie": 64,6 proc. widzów za tym, aby Senat odrzucił ustawę o Sądzie Najwyższym

Polska

"Prawo i Sprawiedliwość nie wprowadzi w Polsce ani prawa ani sprawiedliwości" - stwierdził w programie "Tak czy Nie" były opozycjonista Czesław Bielecki. Zdaniem Pawła Kasprzaka z Obywateli RP Mariusz Błaszczak, który protestujących określił "spacerowiczami" ośmiesza się, a mobilizacja w całej Polsce jest imponująca. Ustawa o Sądzie Najwyższym po błyskawicznym przyjęciu w Sejmie jest w Senacie.

- Opinie, że PIS oszukało wyborców nie mówiąc w kampanii wyborczej o reformie sądownictwa są poniekąd uzasadnione - stwierdził gość programu "Tak czy nie" Paweł Kasprzak z Obywateli RP.

 

"Władza podeptała mandat depcząc konstytucję"

 

- W moim przekonaniu ta władza podeptała swój legalny mandat. Depcząc konstytucję - powiedział w Paweł Kasprzak.

 

- Natomiast nie straciła mandatu społecznego i to jest problem. Co zrobić z tymi rzeszami Polaków w wolnym kraju, które wolności nie cenią i prawa człowieka maja za nic - pytał działacz Obywateli RP.

 

Z kolei były opozycjonista Czesław Bielecki przypominał, dlaczego partia rządząca zdobyła większość w ostatnich wyborach parlamentarnych.

 

- Demokracja polega na tym, że większość z tych, którzy poszli do wyborów dała absolutna większość jednej partii, bo uznała, że podstawowe instytucje państwa walą się, jak powtarzał Kaczyński - stwierdził Bielecki.

 

"W Polsce panują bezprawie i niesprawiedliwość"

 

- Prawo i Sprawiedliwość nie wprowadzi w Polsce ani prawa, ani sprawiedliwości - stwierdził w programie były opozycjonista Czesław Bielecki. - Nie mam najmniejszych wątpliwości, że w Polsce panuje bezprawie i niesprawiedliwość - dodał Bielecki.

 

- Prawo i Sprawiedliwość oszukało swoich wyborców, np. 500+, natomiast nic nie mówili o demolowaniu ustroju - powiedział Paweł Kasprzak. - Konstytucja jest warta więcej niż te głupie 450 tys. zł, które wydano ostatnio na miesięcznice - dodał Kasprzak.

 

"0pozycja podgrzewa atmosferę"

 

- Opozycja nieprzypadkowo jest nazywana przez rząd "totalną", ponieważ podgrzewa atmosferę - powiedział były opozycjonista Czesław Bielecki.

 

Program prowadziła Agnieszka Gozdyra.

 

Program prowadziła Agnieszka Gozdyra.

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "czy Senat powinien odrzucić ustawę o Sądzie Najwyższym?".

 

Odpowiedzi: "TAK" lub "NIE" można było udzielać do godz. 23:00.

 

64,6 proc. naszych użytkowników uznało, że Senat powinien odrzucić ustawę o Sądzie Najwyższym przyjętą wcześniej przez Sejm.

 

Przeciwnego zdania było tylko 35,4 proc. użytkowników, którzy wzięli udział w naszej sondzie.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze