Mazurek o doniesieniach dotyczących likwidacji PKW: bzdura i kolejny fake news

Polska
Mazurek o doniesieniach dotyczących likwidacji PKW: bzdura i kolejny fake news
PAP/Radek Pietruszka

- To bzdura i kolejny fake news - tak rzeczniczka PiS Beata Mazurek skomentowała informacje, że do Sejmu wpłynął projekt zmian w Kodeksie wyborczym, który przewiduje m.in. likwidację PKW w obecnym kształcie.

W czwartek na stronie internetowej Instytutu Spraw Publicznych pojawiło się stanowisko ISP dotyczące zmian w ustawach o KRS, ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym. Wskazano w nim m.in., że "do zrozumienia całości zmian ustrojowych, w kierunku których zmierzają obecne propozycje partii rządzącej, trzeba również dodać toczące się prace nad projektem ustawy nowelizującej Kodeks wyborczy".


"Planuje się w nim, między innymi, likwidację Państwowej Komisji Wyborczej w jej obecnym kształcie. W nowej odsłonie członków PKW mieliby wybierać posłowie, co uczyniłoby organ powołany do organizowania wyborów oraz kontrolowania partii politycznych zależnym od tych samych polityków" - napisano.

 

- Bzdura i kolejny fake news - skomentowała tę informację rzeczniczka PiS na swoim koncie na Twitterze.


W piątek od rana Senat debatuje na nową ustawą o Sądzie Najwyższym, którą Sejm uchwalił - przy protestach opozycji - w czwartek po południu. W piątek po północy senacka komisja sprawiedliwości zawnioskowała o przyjęcie tej ustawy bez poprawek.

 

Kancelaria Sejmu: nie ma projektu o likwidacji PKW

 

Do marszałka Sejmu nie wpłynął żaden projekt ws. zmian w Kodeksie wyborczym, w szczególności dotyczący likwidacji Państwowej Komisji Wyborczej - poinformowała w piątek na Twitterze Kancelaria Sejmu.

 

 

Centrum Informacyjne Sejmu zdementowało w ten sposób doniesienia medialne o tym, iż w Sejmie toczą się prace nad projektem nowelizacji Kodeksu wyborczego.


PAP

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze