Zawalił się balkon, sześcioro kolonistów poszkodowanych

Polska
Zawalił się balkon, sześcioro kolonistów poszkodowanych
Polsat News

Sześcioro dzieci zostało poszkodowanych, w tym jedno poważnie, gdy w ośrodku kolonijnym przy ul. Gryfa Pomorskiego w Międzyzdrojach zawalił się drewniany balkon - poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godz. 19 w dwupiętrowym budynku, gdzie zorganizowano kolonie. Drewniana konstrukcja wraz z przebywającymi tam dziećmi runęła z wysokości pierwszego piętra. Fragment podestu spadł na betonowe podłoże, część zawisła w powietrzu.

 

Jedno dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala w Szczecinie, troje trafiło do szpitala w Kamieniu Pomorskim, dwoje dzieci - do Świnoujścia. Poszkodowani koloniści mają 11-12 lat, przyjechali m.in. z województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego.

 

Jak powiedział rzecznik prasowy zachodniopomorskiej straży pożarnej Tomasz Kubiak na miejscu zdarzenia pracują 3 zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej, a także lotnicze pogotowie ratunkowe oraz zespół ratownictwa medycznego. Inspektorzy nadzoru budowlanego oraz policja wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Właścicielka ośrodka w rozmowie z lokalnymi dziennikarzami powiedziała, że budynek przeszedł wszystkie konieczne przeglądy techniczne.

 

Kubiak dodał, że nie jest planowana ewakuacja dzieci i opiekunów, którzy mieszkają w pozostałej części ośrodka kolonijnego.

 

 

PAP

kar/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie