U republikańskiego senatora Johna McCaina wykryto raka mózgu

Świat
U republikańskiego senatora Johna McCaina wykryto raka mózgu
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

U republikańskiego senatora z Arizony Johna McCaina lekarze zdiagnozowali raka mózgu (glejaka) - poinformowało w środę jego biuro. Rozważane są możliwe metody leczenia, m. in. chemoterapia i naświetlanie.

Glejaka wielopostaciowego (glioblastoma) wykryto po zabiegu usunięcia skrzepu krwi powyżej lewego oka senatora, wykonanej w renomowanej Mayo Clinic. Analiza tkanki usuniętej podczas zabiegu wykazała, że skrzep spowodowany był przez zmiany nowotworowe.

 

80-letni McCain, długoletni senator republikański i były kandydat na prezydenta, odpoczywa obecnie w swoim domu w Arizonie.

 

"Senator i jego rodzina rozważają, razem z jego lekarzami z Mayo Clinic, opcje leczenia" - głosi opublikowany komunikat kliniki.

 

 

 

Dwukrotnie ubiegał się o prezydenturę


McCain dwukrotnie ubiegał się o prezydenturę. W 2000 r. przegrał zaciętą walkę o nominację kandydata na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej z George W. Bushem. W 2008 r. uzyskał tę nominację, ale przegrał ostateczną rozgrywkę z demokratą Barackiem Obamą.

 

W przeszłości McCain był pilotem w marynarce wojennej USA. W 1967 r. podczas wojny w Wietnamie został zestrzelony nad Hanoi i przez 6 lat (do roku 1973 r.) był przetrzymywany jako jeniec wojenny.

 

Przed tą misją omal nie zginął podczas pożaru na pokładzie lotniskowca USS Forrestal.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie