Odpowiedzi po zakończeniu procesu legislacyjnego. Kancelaria Sejmu o zagranicznych interwencjach ws. ustaw o sądownictwie

Polska
Odpowiedzi po zakończeniu procesu legislacyjnego. Kancelaria Sejmu o zagranicznych interwencjach ws. ustaw o sądownictwie
Wikimedia.org/Piotr Drabik

Podmioty zagraniczne kierujące interwencje do Marszałka Sejmu ws. ustaw reformujących polskie sądownictwo i w ten sposób usiłujące wpłynąć na proces legislacyjny, mogą liczyć na odpowiedź po całkowitym zakończeniu tego procesu - poinformowała w komunikacie Kancelaria Sejmu. Komunikat został po niecałej godzinie wycofany z serwisu PAP "na prośbę Kancelarii Sejmu".

Komunikat ws. ustaw reformujących polski system sądownictwa został w czwartek umieszczony na internetowej stronie Sejmu.


"Podmioty zagraniczne kierujące rozmaite interwencje do Marszałka Sejmu RP w sprawie ustaw reformujących polskie sądownictwo i w ten sposób usiłujące wpłynąć na toczący się proces legislacyjny, mogą liczyć na odpowiedź Marszałka Sejmu dopiero po całkowitym zakończeniu tego procesu, gdy znany już będzie stan prawny wynikający z wchodzących w życie aktów normatywnych" - oświadczyła Kancelaria.

 

Marszałek Sejmu nie będzie reagował na korespondencję


Jak poinformowano, do tego czasu Marszałek Sejmu nie będzie reagował na korespondencję w tej sprawie, "zwłaszcza podmiotów zagranicznych".


Na podpis prezydenta czekają ustawy o KRS i ustroju sądów powszechnych, a głosowanie nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym zaplanowano na godz. 14 w czwartek.


PAP

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze