Kupił zabytkowy aparat z 1929 roku. W środku był niewywołany film

Świat
Kupił zabytkowy aparat z 1929 roku. W środku był niewywołany film
Facebook/Martijn van Oers

Holenderski fotograf Martijn van Oers kupił niedawno w antykwariacie zabytkowy, oryginalny aparat Zeiss Ikon 520/2 z 1929 roku. Ku jego zdziwieniu w aparacie, który sam w sobie stanowi cenne znalezisko, znajdował się niewywołany film sprzed 70 lat.

Gdy tylko Martin van Oers dokonał tego niezwykłego odkrycia, zaczął zastanawiać się, czy na filmie znajdującym się w aparacie są jakieś zdjęcia, a jeśli tak, czy uda się je wywołać.

 

Pomoc w tym przedsięwzięciu zaoferował mu jego przyjaciel, Johan Holleman, który wywoływał w międzyczasie własne zdjęcia. Jednak praca z tak starym materiałem niosła ze sobą ryzyko jego uszkodzenia.

 

Na kliszy wyjętej z aparatu było kilka zdjęć, które udało się wywołać. Dla obu mężczyzn, którzy fotografii poświęcili swoje życie, było to wyjątkowe uczucie. - Obaj byliśmy tym oszołomieni - stwierdził Martijn.

 

Na jednym ze zdjęć widać pozującego w plenerze mężczyznę, na innym do fotografii pozuje kobieta.

 

 

 

Po przeanalizowaniu zdjęć fotograf ustalił, że aparat należał do człowieka uwiecznionego na jednej z fotografii oraz, że zdjęcia były wykonane prawdopodobnie podczas podróży pary.

 

 

Martijn postanowił pochwalić się swoim znaleziskiem i udostępnić zdjęcia na Facebooku. Wkrótce otrzymał interesującą wiadomość od jednego ze swoich znajomych.

 

 

Okazało się, że na starych zdjęciach jest kilka szczegółów, dzięki którym jeden ze znajomych mężczyzny, rozpoznał miejsce w którym zrobiono fotografie. Wszystkie ujęcia powstały w miejscowości Biarritz, położonej w południowo-zachodniej Francji.

 

 

- Patrząc na  te zdjęcia, czuję, że natknęłam się na małą skarbnicę lub kapsułę czasu, która pozwala nam spojrzeć w przeszłość. To sprawia, że ​​chcę dowiedzieć się, kim są ludzie uwiecznieni na zdjęciach. Mam nadzieję, że pewnego dnia będę mógł przekazać te negatywy potomkom tego tajemniczego fotografa - powiedział artysta.

 

boredpanda.com, polsatnews.pl, Facebook/Martijn van Oers

dk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie