Policja: 3,5 tys. osób uczestniczyło we wtorkowych protestach

Polska
Policja: 3,5 tys. osób uczestniczyło we wtorkowych protestach
PAP/Tomasz Gzell

3,5 tys. osób uczestniczyło w kulminacyjnym momencie wtorkowych protestów - poinformował w środę rzecznik Komendy Stołecznej Policji podkom. Sylwester Marczak. Zdaniem policji, protesty przebiegły spokojnie.

Przed Sejmem, a następnie przed Pałacem Prezydenckim odbyły się we wtorek w stolicy protesty przeciw reformie sądownictwa. Demonstrację zabezpieczało blisko 2 tys. policjantów.

 

- W ocenie policjantów, w momencie kulminacyjnym wtorkowych protestów w okolicach Sejmu było ok. 3,5 tys. osób. Protesty przebiegły spokojnie - powiedział rzecznik KSP podkom. Sylwester Marczak.

 

Wylegitymowano 52 osoby

 

Policjanci wylegitymowali 52 osoby, wystawili dwa mandaty i jeden wniosek do sądu o ukaranie w związku z próbą zablokowania jezdni na rondzie Sedlaczka nieopodal Sejmu - u zbiegu ulic Myśliwieckiej, Rozbrat i Łazienkowskiej. Kilka osób wtargnęło tam na jezdnię, próbując zablokować jadące samochody. W wyniku interwencji policji do blokady nie doszło. W nocy z wtorku na środę w Sejmie odbyło się drugie czytanie poselskiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Pierwsze czytanie było we wtorek rano. W środę rano Sejm będzie głosował nad skierowaniem projektu do sejmowej komisji.

 

PAP

kar/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie