Celnicy przechwycili rekordowy przemyt papierosów

Polska
Celnicy przechwycili rekordowy przemyt papierosów
Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

Przemyt 18,5 tys. paczek papierosów udaremnili podlascy celnicy na drogowym przejściu granicznym z Białorusią w Kuźnicy - poinformowała w środę Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku. To rekordowy w tym roku przemyt papierosów na tym przejściu.

Jak poinformował w komunikacie Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, kontrabandę mundurowi znaleźli w przerobionym białoruskim busie. W rozmowie z PAP dodał, że należności celno-podatkowe ciążące na zatrzymanym towarze wynoszą ok. 420 tys. zł.

 

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Kuźnicy szczegółowo skontrolowali samochód, którym podróżował 50-letni obywatel Białorusi. - Podczas sprawdzania busa okazało się, że w przystosowanym do przemytu samochodzie ukryta jest wielka papierosowa kontrabanda - powiedział Czarnecki.

 

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

 

 

Papierosy umieszczone były - jak informują celnicy - w dachu, podłodze, drzwiach oraz ściankach bocznych pojazdu.

 

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

 

 

Czarnecki poinformował, że przeciwko kierowcy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wszczęli sprawę karną skarbową, rekwirując nielegalny towar oraz samochód przystosowany do przewozu kontrabandy.

 

Przemytnik za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem; grozi mu grzywna.

 

420 tys. paczek o wartości 5,5 mln zł.

 

Celnicy największy przemyt w tym roku udaremnili na początku roku w pobliżu granicy polsko-litewskiej. Do kontroli zatrzymano tira, w którego naczepie wykryto transport 420 tys. paczek o wartości 5,5 mln zł.

 

PAP

kar/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie