CBŚP rozbiła zorganizowaną grupę kradnącą samochody

Polska
CBŚP rozbiła zorganizowaną grupę kradnącą samochody
CBŚP

Policjanci lubelskiego CBŚP rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą samochodów - dowiedziała się PAP w CBŚP. Grupa specjalizowała się w kradzieży samochodów, głównie marki Citroen, Peugeot, Ford.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 31 do 43 lat. W Prokuraturze Okręgowej w Lublinie mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się kradzieżami pojazdów i paserstwa pojazdów. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Sąd Rejonowy w Lublinie zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

 

Funkcjonariusze lubelskiego CBŚP od kilku miesięcy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. W wyniku działań operacyjnych jednocześnie w woj. mazowieckim i lubelskim policjanci zatrzymali czterech mężczyzn.

 

- Podczas przeszukania policjanci znaleźli narzędzia służące do włamań do pojazdów. Trafili też na dziuplę samochodową w powiecie parczewskim, w której był częściowo zdekompletowany citroen C4 skradziony w Kielcach i podzespoły samochodowe pochodzące z kilkunastu pojazdów skradzionych w Polsce, Niemczech, Belgii oraz Wielkiej Brytanii - poinformowała rzeczniczka prasowa Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Iwona Jurkiewicz.

 

Kradzieże w pięciu województwach

 

Policjanci do tej pory odzyskali cztery samochody: citroena C3 skradzionego w Warszawie, citroena C4 skradzionego w Ożarowie Mazowieckim, forda S-Max skradzionego w Rzeszowie i forda S-Max skradzionego w Lublinie. - Wszystkie pojazdy z powrotem trafiły do właścicieli - podkreśliła Jurkiewicz.

 

Z informacji policjantów wynika, że grupa ma na koncie kilkadziesiąt kradzieży i prób kradzieży pojazdów w województwach: lubelskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim oraz podkarpackim.

 

- Sprawa charakter rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania - powiedziała Jurkiewicz.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie