Zderzenie cysterny i samochodu osobowego w Łódzkiem. Siedem osób rannych, w tym czworo dzieci

Polska

Siedem osób zostało rannych w zderzeniu cysterny i Opla Zafiry na 405. kilometrze DK12 pomiędzy Sulejowem a Piotrkowem Trybunalskim w okolicach Poniatowa (Łódzkie). Wszyscy poszkodowani, w tym czworo dzieci, zostali przetransportowani do szpitala. Do wypadku doszło we wtorek nad ranem. Trasa była całkowicie zablokowana przez kilkanaście godzin. Ruch częściowo przywrócono ok. godz. 16.

- Z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn kierująca Oplem Zafirą zjechała na przeciwny pas i zderzyła się czołowo z cysterną przewożącą asfalt. W wyniku wypadku ucierpiało siedem osób. Sześć podróżujących oplem, w tym czworo dzieci w wieku od 2 do 10 lat i kierowca samochodu ciężarowego zostało przetransportowanych do szpitala - powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim mł. asp. Ilona Sidorko.

 

Dodała, że 31-letnia kierująca oplem i 41-letni kierowca cysterny byli rzeźwi.


Ruch na trasie pomiędzy Piotrkowem Tryb. i Sulejowem wznowiono częściowo po kilkunastu godzinach - we wtorek ok. godz. 16. Odblokowano wówczas jeden pas i ruch odbywał się wahadłowo.

 

PAP

zdr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie