Trzech pseudokibiców z zarzutami po zajściach przed meczem Górnika z Legią

Polska
Trzech pseudokibiców z zarzutami po zajściach przed meczem Górnika z Legią
zabrze.slaska.policja.gov.pl

Trzech śląskich kibiców w wieku 24-28 lat usłyszało zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku i dopuszczenia się w jego trakcie zamachu na osoby i mienie, do czego doszło przed sobotnim meczem Górnika Zabrze z Legią Warszawa, rozegranym na zabrzańskim stadionie.

Jak podali zabrzańscy policjanci we wtorkowym komunikacie, podejrzani objęci zostali policyjnym dozorem - dwa razy w tygodniu muszą stawiać się w jednostce policji. Prokuratura nałożyła na nich także poręczenie majątkowe. Zatrzymani nie mogę też zbliżać się na odległość mniejszą niż 100 metrów do stadionu przy ul. Roosevelta, gdy trwają na nim imprezy sportowe. 

 

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara do 3 lat więzienia.

 

Z relacji funkcjonariuszy wynika, że do chuligańskiego zdarzenia doszło w sobotę jeszcze przed rozpoczęciem meczu na stadionie Górnika. Na ul. Roosevelta kibice gospodarzy i gości usiłowali doprowadzić do konfrontacji. "Szybka i zdecydowana reakcja policjantów, którzy zainterweniowali zanim inne osoby zdołały dołączyć do kilku szarpiących się, uniemożliwiła eskalację konfliktu" - podano.

 

O ich dalszym losie zadecyduje sąd


Mundurowi zatrzymali w związku z tym trzech mężczyzn. To mieszkańcy Pyskowic, Rybnika i Rudy Śląskiej, którzy mają odpowiednio 24, 25 i 28 lat.

 

Zatrzymanych doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty występku o charakterze chuligańskim, polegającym na czynnym udziale w zbiegowisku, którego uczestnicy dopuścili się zamachu na osoby i mienie. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

 

Sobotni mecz Górnika Zabrze z Legią Warszawa w ramach pierwszej kolejki sezonu piłkarskiej ekstraklasy zakończył się wynikiem 3:1.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie