"Prezydent zmienił stanowisko, bo ludzie wyszli na ulice". Niesiołowski w programie "Tak czy Nie"

Polska

- Prezydent Andrzej Duda zmienił swoje stanowisko w sprawie reformy sądownictwa, bo ludzie w geście sprzeciwu wyszli na ulice - powiedział w programie "Tak czy Nie" Stefan Niesiołowski z Unii Europejskich Demokratów. Gośćmi programu byli także opozycjoniści z czasów PRL: Adam Borowski i Jan Lityński. Borowski nazwał prokuratorów i sędziów mafią.

- Naprawdę się dziwię, że pełnię władzy oddaje (Jarosław Kaczyński - red.) ministrowi Ziobro, który już raz go zawiódł - stwierdził poseł Niesiołowski. Dodał, że "w tej chwili Ziobro będzie łączył władzę ustawodawcza jako poseł, wykonawczą jako minister, i sadowniczą jako zwierzchnik SN".


- Trzy władze w jednej osobie, która wykazała się raz nielojalnością, a przede wszystkim nie jest członkiem PiS. To mnie zastanawia - zauważył Niesiołowski.

 

Borowski nazwał prokuratorów i sędziów mafią


Decyzję prezydenta w sprawie reformy sądownictwa, którą zaskoczył polityków, Niesiołowski skwitował mówiąc, że trudno mieć zaufanie do Andrzeja Dudy.


Mocna, zdecydowane słowa o polskim wymiarze sprawiedliwości, wypowiedział były opozycjonista Adam Borowski. Nazwał prokuratorów i sędziów mafią. Innego zdania był Jan Lityński, który przekonywał, że zaniedbania ze strony sędziów to jednostkowe przypadki.

 

Sonda programu "Tak czy Nie"

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy PiS powinno spełnić warunek prezydenta ws. reformy sądów?".

 

Zdecydowana większość biorących udział w głosowaniu - 80,4 proc. - wyraziła opinię, że PiS powinno spełnić warunek prezydenta. Przeciwnego zdania było jedynie 19,6 proc. uczestników sondy. 

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

hlk/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie