Pesa dostarczy 40 tramwajów do Kijowa

Biznes
Pesa dostarczy 40 tramwajów do Kijowa
Polsat News/zdj. ilustracyjne

Bydgoska Pesa wygrała przetarg na dostawę 40 tramwajów do Kijowa. W punktacji polskie przedsiębiorstwo wyprzedziło ukraińską firmę Elektrontrans - poinformowali we wtorek przedstawiciele Pesy.

Przetarg dotyczył niskopodłogowych tramwajów. Umowa zakłada ich dostawę w 2017 roku, a wartość zamówienia wynosi 50 mln euro.

 

- To dla nas przede wszystkim wielka duma, ale i potwierdzenie dobrych opinii pasażerów i przewoźnika. Tramwaje dostarczone do tej pory do Kijowa zostały dobrze przyjęte. Liczymy na dalszą, dobrą współpracę z władzami miasta. Naszym celem jest uruchomienie centrum serwisowo - montażowego w Kijowie. Rozmowy o długofalowych działaniach Pesa w Kijowie i na Ukrainie trwają - wskazał dyrektor marketingu rynku wschodniego firmy Pesa Dariusz Skotnicki.

 

Z informacji przekazanej przez bydgoską firmę wynika, że zamierza ona rozwijać swoją obecność w transporcie miejskim na Ukrainie. Dotychczas Pesa eksportowała na ten rynek pojazdy spalinowe, a w ubiegłym roku przekazała pierwszych dziesięć tramwajów do stolicy Ukrainy.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie